Media

Další akce

so 02.07. / Havlíčkův Brod
Pod Chlístovskou skalou
/ XV. Punk-HC fest, 1.7 - 2.7. kromě Našrot ještě Exploited (UK), Los Fastidios (ITA), Starts (GER), Human Dogfood (FRA), Mad Sin (GER), Just Wär, SPS, HNF, Konflikt, VT Marvin, Totální nasazení, Zeměžluč, Aggressive Tyrants, E!E a další 

Recenze v časopisu Rock & Pop, leden 2017, NAŠROT: „Totálně našrot“ (demo 1989, reedice LP, 2016)

Tu kazetu sjížděli na přelomu 80. a 90. let příznivci poněkud extrémnějších hudebních žánrů, než byl oficiální rozhlasový a televizní pop, často. Havlíčkobrodské trio NAŠROT totiž vpadlo do sklepního punk-hardcoreového dění jako uragán a jeho první demo z podzimu 1989 to naplno potvrzovalo. Na tehdejší dobu to bylo absolutní hlukové a rychlostní zjevení a Našrot byli nezaměnitelným úkazem domácí hudební scény. Papagájův Hlasatel Records nás díky vinylové reedici zmíněného dema nechává na ty časy s plnou parádou zavzpomínat.

Ultrarychlé kratičké štěky jako opusy z řady Koziáš dávaly vzpomenout na rachot typu raných Napalm Death a specificky pojímané kousky se střídáním temp, kromě odkazů na punk a hardcore, zase třeba i na vliv domácího undergroundu. Osobitá kapela si zasloužila i osobitou škatulku, a tak – hlavně kvůli častým hospodským tématům – vyfasovali tito „vagabundi“ označení pubcore. Jestliže se Našrot nemazali s ničím hudebně, pak ani v textech glosujících tehdejší život. A například taková Král je mrtev, ať žije král má, zdá se, obecnou platnost i dnes. Obal, vnitřní vložený dvojlist a samozřejmě i obsah nechávají nahlédnout do doby, kdy jste mohli být kultem již po vydání své úplně první nahrávky.

© 2022 Našrot | Administrace | Mapa stránek | RSS
design by c.