Media

Další akce

so 10.06. / Drozdov u Zábřehu na Moravě
Letní lesní areál
/ Crossoverový festival DrozdOff 2023, kromě Našrot vystoupí ještě  Jolly Joker & Plastic Beatles Of Universe (Praha), Genetic Mutation (Svitavy, hardcore-crossover), Greynbownes (Olomouc, stoner-rock, alternative rock), Fine Day For Death (Šumperk, metal-crossover) , The Mad Pause (Hradec Králové, crossover). 

Přehled koncertu v Brně v klubu mersey v mag. ROCK & POP

  • Hned 2.5. zaútočil na plný klub Michal Pavlíček s BIG HEADS a svou brilantní, instrumentálně bezchybnou hrou. Kde však zůstala ona živočišnost osmdesátých let? Nové skladby jsou i invenčně povadlé, chvílemi připomínají spíše pusté cvičení stupnic v rychlém tempu.
  • 4.5. se agentura ANK Petra Růžičky blýskla energií nabitými černoušky DISORDERLY CONDUCT, kteří poloprázdný klub vcelku rozpumpovali, i když původnosti v jejich hře je pramálo, jde spíš o jakýsi hold muzice jdoucí od Black Sabbath k Rage Against The Machine. Smůla také je, že je stále těžší nalákat na neznámé zahraniční kapely diváky, všeho je najednou nějak moc...
  • A je tu očekávaný 5. květen, vystoupení LEGENDARY PINK DOTS s charismatickým Edwardem Kaspelem v pronajatém sále, ve kterém se nedočkavě mačkalo kolem 800 diváků z celé republiky. Překvapil tichý zvuk, který si kapela sama nastavila, a tak se hlavní jiskření dělo v první třetině sílu. Velmi podařený koncert vesmírné hudby.
  • 11.5. punkoví ostrované RED LETTER DAY zahráli předpotopní punk let sedmdesátých a přesto, že jejich show bylo svěží a uvolněné, nic nového nepřineslo a potvrdilo rčení "Punk is dead!". Ani předkapela z Norska - PUNISHMENT PARK - nedosáhla maximálního účinku, byť jejich rock´n´rollcore je zajímavý.
  • 15.5.zajímavá ostrovní kytarovka SNATCH, která si dělá ambice na zařazení do Mersey kompilace, která by měla vyjít koncem roku na CD. Každý měsíc musí mít i svůj trapas, a tím byli tentokrát nabubřelý SALON OF DECADENSE ze Svitav. Hošánci si hrají na temně tajný industrial, používají všechny známé prostředky, plechy, kladiva, kovadlinu, skřehotají německy, kroutí se, ale všechno je jaksi vypocené a bohužel směšné.
  • Následovala skvělá tancovačka s pražskými rollery SCREWBALLS 25.5 a neméně oblíbený ABEAT. A Beat s novým repertoárem i kytaristou stoupá opět vzhůru ze zimního útlumu.
  • 26.5. vrchol měsíce, havlíčkobrodští NAŠROT. Bezvadný hardcore či punkgrunge či snad grungerap? Každopádně neopakovatelný zážitek, obrovité jouly energie valící se z pódia, originální démon Hraboš u mikrofonu. Kdyby všechny ty kopie Pearl Jam u nás měly našrotovskou přesvědčivost, to by bylo krásné.
  • A podívejme se, vzácná návštěva: 29.5. NIKKI SUDDEN a THE JACOBITES. Svěží anglický bigbeat podpořený hutným zvukem tří kytar, klasickou rytmikou a caveovskými zvuky varhan. Úplný závěr byl opět ve znamení alternativy. V Mersey zahrál stále zajímavý MIKOLÁŠ CHADIMA v duu s brněnským bubeníkem PAVLEM FAJTEM.
  • Květen se vydařil, jen diváků by mohlo být více. Centrum dění se pravděpodobně přesunulo na lavičky brněnských hvozdů a parků.
© 2023 Našrot | Administrace | Mapa stránek | RSS
design by c.