Našrot: Hraboš odpovídá na otázky MF Dnes prosinec 2003 nezkráceno

Vzpomeneš si na první koncert Našrotu?

Konal se v květnu ´88 na androšský akci v Hrádku u Nechanic a vzpomínám si na něj celkem dobře. Lidi, co tam přišli, měli zafixovaný, že jsme působili v takový ponurý undergroundový kapele, co si říkala Křečový Žíly, takže čekali něco podobnýho. To ale netušili, že KŽ už dva roky neexistujou a že my mezitím objevili hardcore. Nastoupili jsme ve vorvanejch hnědejch koženejch bundách s ohrnutejma límcema, tvářili se přitom jak vrazi a spustili takovej rachot, že na nás všichni koukali jak na mimozemšťany. Většina skladeb trvala pár vteřin. Hráli jsme asi jedenáct minut a než se místní punkáči vzpamatovali a začali pogovat, bylo po koncertě. Teď když si to vystoupení poslechnu zpětně, tak tam samozřejmě slyším, jak jsme byli mizerný. Ale dojem jsme udělali fakt pěknej.

A jaký byl ten nejlepší?

Těžko říct, kterej byl nejlepší. Obrovskou atmosféru měly koncerty v Brně v Mersey nebo v Ostravě v RC Cihelna v polovině 90. let. Povedly se i vystoupení v HB rock clubu Vagon v období alba "The Mirror & The Mask.Dobrej byl i Trutnov Open Air ´97 před Václavem Havlem a jeho Dagmar. Ten musel chudák trpět, poslouchat to naše řvaní. Člověče, ale teď mě jeden koncert napadl - hráli jsme na nějakým punk fesťáku u Turnova a po koncertě, během kterýho jsem se tak rozběsnil, až jsem spadnul z pódia, tam jeden z diváků klečel v blátě, ukláněl se až k zemi a řval: "Nejsme vás hodni!!!"

Nejhorší koncert Našrot?

Vím o něm, ale nepamatuju se na něj, protože ho znám jen z doslechu. Myslím, že to bylo tak ve třiadevadesátým v Kutný Hoře v jedný hospodě. Band jel z HB, já s kámošem z Prahy. Bohužel jsme tam byli o dost dřív, takže když dorazila kapela, měl jsem v sobě asi dva litry vína. Basák Martha, když uviděl v jakým jsem stavu, tak mu to začalo bejt líto, vrhl se na chlast a jal se mě dohánět. Pak už mám jen tmu. Kytarista Ceemek, kterej byl po nemoci a nemoh pít, nám to potom všechno vyprávěl. Prej jsem vyžáh přes čtyři litry vína a nějaký piva navrch. Od třetí písničky už jsem nezpíval a jen skákal s flaškou vína po stolech a padal do lidí. Martha prej hrál na basu a během jedný ze skladeb na pódiu usnul. Bubeníkovi Jouzovi zase dodávali lahváče místní vojáci, což ho nadchlo natolik, že je vyzval, že jestli z nich někdo umí na bubny, ať ho vystřídá. Sám se pak prej posadil mezi vojsko a kalil s nima. Takže koncert dohrával chudák Ceemek s nějakým záklaďákem za bubnama. Cestou do HB prej došlo samozřejmě k mnoha dalším extempore (zvracečky, usnutí při močení uprostřed silnice atd.). Pokud vím, tak jsem se později hrozně divil, když nám řidič oznámil, že už s námi jezdit nebude.

A co bys řekl ke koncertům 19.12. v Havl. Brodě a 20.12. v Praze?

Tyhle koncerty, který proběhnou jak v brodském tak pražském klubu Vagon (to je ten na Národní třídě), mají společnou jedinou věc - dojde na nich k polévání našeho novýho CD champagnem (tzv. křtu). Deska se jmenuje se "Psychorama" a je to takovej crossover - směs grunge, HC a orientální muziky.

© 2024 Našrot | Administrace | Mapa stránek | RSS
design by c.