Media

Další akce

so 10.06. / Drozdov u Zábřehu na Moravě
Letní lesní areál
/ Crossoverový festival DrozdOff 2023, kromě Našrot vystoupí ještě  Jolly Joker & Plastic Beatles Of Universe (Praha), Genetic Mutation (Svitavy, hardcore-crossover), Greynbownes (Olomouc, stoner-rock, alternative rock), Fine Day For Death (Šumperk, metal-crossover) , The Mad Pause (Hradec Králové, crossover). 

Kapela Našrot oslaví 25 let (rozhovor Hraboše pro Vysočina News, 1.2. 2013)

Brodská skupina Našrot slaví čtvrt století své hudební činnosti koncertem v pátek 8. února od 20.00 v klubu Oko v Havlíčkově Brodě. Hosty na koncertu bude brněnská kapela Insania, dívčí kapela Sour Bitch z Mělníka a ze Žďáru nad Sázavou přijede skupina D.O.P. V životě jedince je pětadvacet let asi krátké údobí, ve svazku manželském už je to o soužití a překonávání různých překážek. Udržet kapelu pětadvacet let je obdivuhodné.

Ani se nechce věřit, že kapela vznikla v roce 1988 a své první album Destructive Tour vydala v roce 1991 u firmy Monitor. Opravdu čas se zastavit nedá. Našrot jsou Petr Hraboš Hrabalik - zpěv a kytara, Jiří Martha Dvořák - baskytara a zpěv, Josef Jouza Bárta - bicí a Tomáš Ceemek Hájek - sólová kytara.

Frontman skupiny Petr Hraboš Hrabalik je také autorem několika knih.

V čem bude výjimečný koncert v klubu Oko v pátek 8. února?                                                                                              

Protože je výročním koncertem a Našrot na něm oslaví pětadvacet let svojí podivné existence. Výjimečný bude i tím, že kromě stabilního repertoáru na něm zahrajeme i písně z našich nejstarších nahrávek - z dema Totálně našrot (1989) a z prvního LP Destructive Tour (1991). Takže doufáme, že se kromě mladších příznivců, sejdou i pamětníci těch raných okamžiků Našrotu.

Napadlo tě někdy, že vydržíte hrát pětadvacet let?
Vůbec ne. Když jsme soubor na začátku roku 1988 zakládali, věděli jsme, že životnost všech těch undergroundů a alternativních bigbítů je tak dva až tři roky. Víc jsme tomu nedávali, tehdy to tak prostě chodilo. A když jsme v roce 1998 slavili deset let kapely, říkali jsme si, že to je vlastně hrozný, když takoví dědci ještě můžou dělat tuhle energetickou muziku. Vidíš a bum! A je tu najednou výročí pětadvacet let. Ale žádný strachy, tak dlouho jako Olympic tady smrdět nebudeme.

Pamatuji na úžasný projekt – dokument České televize Bigbít, na kterém jsi pracoval. Čím se zabýváš teď?
Volně spolupracuji s Českou televizí na seriálu o historii undergroundu, který má pracovní název Fenomén underground. Bude to opět několik dílů, a záštitu nad ním má legendární František Stárek neboli Čuňas.

Zájemci se mohou podrobně seznámit s kapelou Našrot v knize Totálně Našrot. Obsahuje CD Unplugged a DVD Live In Prague. Kniha vyšla v roce 2011 a autorem je Radek Diestler. K dostání bude na koncertě.

 

© 2023 Našrot | Administrace | Mapa stránek | RSS
design by c.