Media

Další akce

pá 24.03. / Znojmo
Go Go Klub
/ Elektrický koncert Našrot + Namrous Conspirace + Aralyon + Genotype.

Hrabošova charakteristika písní z alba "THE GUIDE TO THE WILD YEARS" Vlastními slovy v MAGAZÍNU "ROCK REPORT" (březen 98)

 • PROLOGUE (Prolog)
  Prologem se dostáváme z džungle pralesní do džungle velkoměsta propojeni hrou na bubínky. Myslím si, že bubínky jsou ten nejdůležitější nástroj, jakej kdy člověk vynalezl. No, ony vlastně nebyly vynalezeny, prostě tady byly a čekaly až je člověk uchopí. Při zvuku bubínků se dá tančit a jak je známo, v tanci je člověk nejblíž k bohu.
 • LOST GENERATION (Ztracená generace)
  Trochu jsme se nechali inspirovat filmem "Doom Generation", kde je nuda jako program, a to vše za pomoci ostrý hudby, drog, příležitostnýho sexu. Z nudy tu zcela náhodně vzniká kumulace konfliktů, který svou setrvačností vženou člověka do pozice stálýho útěku. A pak příjde to dobrodružství...
 • GIRL, THAT´S YOU (Holka, to jseš ty)
  Běžný soukromý drama rozchodu s holkou, psaný trochu humornou formou. Text napsal z větší části Jiří Komínek.
 • TRY TO LIE (Zkus lhát)
  Čím drsnější svět, tím drsněji se v něm musí člověk chovat, aby přežil a proto platí heslo -Nikomu nevěř-. Děcka v tomhle vyrůstaj a jestliže kolem sebe viděj jen mystifikaci, podvod a lež, prostě si tyhle věci osvojí a až vyrostou budou se chovat a jednat zrovna tak.
 • SOLDIERS OF A DIFFERENT WORLD (Vojáci cizího světa)
  Může to být o konfliktu na Balkáně a taky to může být o jakýmkoli válečnym konfliktu, ve kterým to vždycky odnesou ti nevinní. Ten chlápek v tý písničce unikl vyvraždění vesnice a říká si jestli to není vlastně jenom nějakej krutej sen. Prolnutí reality a fikce.
 • TEQUILA UNDER THE DARK SUN (Tequila pod temným sluncem)
  Chtěli jsme udělat takovej kontrast. V textu se říká: "Na jihu se válčí a tady je klid, tak si to rychle užijme než někdo příjde a zkurví nám to". Vysmahli jsme tam takovou až kýčovitou pohodu - pláž, vlny, tráva, chlast, no není to nádhera? Je to tak trochu parafráze na jeden Renčínův fór.
 • US AND THEM (My a oni)
  Jirka Komínek mi jednou řekl, že píšu moc ukecaný texty, tak tohle je ten jeden z těch spíše sloganovitejch, kde je všechno jasný - černá a bílá. Klasickej konflikt mezi generací, která se chce bavit (něco jako: "Jsme tady a teď a chcem bejt v pohodě a kašlem na vás") a starší generací, která je u moci a tím vytváří pravidla, který jsou pro tu mladší generaci naprosto nepřijatelný. Tyhle věci se navíc v poslední době přiostřujou (u nás zákon o drogách, venku např. Criminal Justice Act). Nicméně musím říct, že mi tenhleten typ psaní textů moc nevyhovuje.
 • NO WAY IN THIS REALITY (Není cesty v týhle realitě)
  Kyberpunkovej text, zase o úniku. Kam jinam než do jiný reality - do počítačový sítě. Nejstarší věc na desce, vznikla v roce 1995.
 • PAPERBACK WRITER
  Reminiscence na 60.léta, jejichž symbolem byli právě Beatles. Je to srandovní písnička, tak jsme ji jako takovej srandovní úlet udělali.
 • SHE´S THE RIGHT GIRL (Je to správná holka)
  Reakce na kult reklam, modelek a všeho toho nablejskanýho světa pochybný slávy, která, jak všichni víme, má i svý stinný stránky. Když si prostě na něco zvyknete, pak i když to začnete nenávidět, je těžký to opustit. Když to sype. A uvnitř zbyde jen prázdnota...
 • FLASHBACKS (Záblesky paměti)
  Ten text je psanej pod vlivem acidu, proto je takovej roztřískanej a neuchopitelnej. Ale mám z něj dobrý pocit. Podařilo se tam nacpat něco, co je za stěnou, za zrcadlem. Je tam něco, o čem se zpívá v posledním verši: "nevím co je realita / a co je sen." Zpěv je schválně sférickej a hodně s echem, protože tenhle typ vesmíru je obrovskej a ty si to prožíváš sám. Takže bych tenhle ploužák moc nepodceňoval. Ale ani nepřeceňoval. Sou tam asi jen čtyry akordy.
 • EPILOGUE: WHAT FILLS ME UP? (Epilog: Co mě naplní?)
  Bubínky a zpěv se ztrácí v hluku aut. Signalizace osamělosti člověka v dnešní době. Ten chlápek tam zpívá přibližně toto: "Dělám to a to a čekám na něco co mě naplní". Kéž by se dočkal.
© 2023 Našrot | Administrace | Mapa stránek | RSS
design by c.