Media

Další akce

pá 24.03. / Znojmo
Go Go Klub
/ Elektrický koncert Našrot + Namrous Conspirace + Aralyon + Genotype.

Článek o Našrot v magazínu "REFLEX" 46/95

POHANSKÝ RITUÁL

Skupina Našrot vznikla v roce 1988 v Havlíčkově Brodě. Za ta léta se od superrychlého hardocoru á la Dead Kennedy"s propracovala až k současnému soundu, který vstřebal i prvky rapu a funky a je snad ještě tvrdší než kdykoli předtím. Málokdy mám pocit, že zpěvák je na jevišti ochoten "chcípnout pro svoji pravdu", jako ho mám vždy, když vidím Hraboše, zpěváka téhle party. Skupiny typu Našrot nejsou podporovány médii, přesto dávají mnohem víc než rockeři v legínách. Našrot vydává třetí desku - Cornered Animal. Dne 17.listopadu (no nazdar!) dává Našrot velký koncertní nášup v Belmondu.

O čem je nové album?

Hm, hlavně se nám tam konečně podařilo dostat ten parádní tvrdej zvuk, o kterej jsme vždycky usilovali. Má to ještě nějaký mouchy, ale v podstatě je to už ono. Cornered Animal je oproti minulé desce - Brain Investigator - kratší a písně nejsou tak stylově rozháraný. Točilo se zase v Hostivaři u Zdeňka Šikýře a mastering udělal Radim Hladík Jr. Obal tak jako minule udělal liberecký bohém Ivan Mraček.

Deska působí dost sevřeně, všechny věci kromě jedné coververze jsou vaše - která pecka by podle tebe mohla být hitem?

Je fakt, že ta deska je jako monolit a těžko na ní najdeš skladbu, která by nějak vyčnívala. No, ale kdyby se dalo vybrat ...snad I Killed My Little Pony a Bastard. Na a samozřejmě ta coververze Hendrixe.

Na minulé desce jsou Doors (Break On Through), teď hendrixovka Purple Haze. Ty máš nějaký vztah k šedesátým létům?

Před časem se tady chystalo album českých kapel, který by hrály covers od Hendrixe, měli jsme tam bejt taky. Jenomže stejnej nápad dostal někdo v Americe, a protože tam jde všechno rychleji, v okamžiku, kdy se to tady dojednávalo, tam už deska vycházela. No, a nám Purple Haze zbyla v repertoáru. A k těm sixties? Tehdy se rozběhlo to pravý tempo, ten let, kterej prožíváme vlastně doteď. Totální přeměny hodnot, experimenty, nový vnímání světa. Začala éra novýho designu, supermoderních technologií a zároveň návrat k přírodě, neskutečnej vývoj počítačů, odtajňování esoterickejch pravd. Ta jízda pořád trvá. Co se týká bigbeatu, to hlavní vzniklo právě tehdy.

Komu bys tu novou desku nabídl?

No, holčičkám, který vzdychaj na Davida Krále, z ní bude asi na zvracení, ale jinak je deska určena komukoliv, kdo má rád ostrou muziku.

S vydáváním problémy nebyly?

Každej tón a každý slovo jsou přesně tam, kde mají být. Žádný zásahy ze strany firmy nebyly. Dokonce jsme je přemluvili, aby se CD i kazeta prodávaly za nižší cenu, než je obvyklé. Sice v bookletu nebudou texty , ale to chceme dohnat na koncertech, kde bude k mání takovej undergroundovej fanzin, kde budou texty z Brain Investigator a Cornered Animal i s překlady do češtiny.

Na koncertě v Belmondu, v den, kdy má sametka narozky, tu desku křtíte?

No to už vůbec ne. My jako pohani tak leda nějakej rituál. Ale do Belmonda přijď, mám pocit, že se tam budou dít věci.

© 2023 Našrot | Administrace | Mapa stránek | RSS
design by c.