RECENZE V ROCK&POPU 11/2008 NAŠROT: RAG(E)TIME (2008)

Zas jedna deska, která by se měla poslouchat pořádně nahlas. Havlíčkobrodští Našrot si v roce dvacetiletí existence souboru nadělili nové album a že se na něm budou prezentovat více než našlapanou muzikou, o tom nemohlo být pochyb.

Hned po krátkém “ladícím” intru se do toho kvarteto obuje v Refugees From The Future. Otvírák ostrý, jak má být. Devítipoložková kolekce má svá specifika. Našrot se posluchačům prezentuje v několika žánrových podobách. Od – chtělo by se říci – křehčí až folkrockové, přes hard core a crossover až kamsi k prokomponovaným tvrdým opusům, jež jsou dovedně vystavěny. Prací s dynamikou a třeba se zařazením zvolňujících či melodičtějších pasáží dokážou posluchače k nahrávce doslova přikovat. Určité vnitřní napětí a síla celého alba pak graduje v songu Only Pain s nepřeslechnutelnými “arabizujícími” hudebními motivy.

Zklidnění přichází s coververzí Sunday Morning legendárních The Velvet Underground. Právě při ní si uvědomíte, co je pro Rag(e)time nejcharakterističtější. A sice, že se tu Našrot povedlo vytvořit ucelené, sevřené album I ze zdánlivě méně sourodých prvků, což není zrovna snadné.

Hodnocení: 3,5 (z pěti možných)

© 2024 Našrot | Administrace | Mapa stránek | RSS
design by c.