Media

Další akce

so 10.06. / Drozdov u Zábřehu na Moravě
Letní lesní areál
/ Crossoverový festival DrozdOff 2023, kromě Našrot vystoupí ještě  Jolly Joker & Plastic Beatles Of Universe (Praha), Genetic Mutation (Svitavy, hardcore-crossover), Greynbownes (Olomouc, stoner-rock, alternative rock), Fine Day For Death (Šumperk, metal-crossover) , The Mad Pause (Hradec Králové, crossover). 

Recenze v časopisu Rock & Pop, květen 2018, NAŠROT: „Back To The Past“ (3CD, 2018)

Vskutku reprezentativní komplet si nadělila kapela Našrot ke třiceti letům existence. Trojalbum vezme posluchače na poznávací výlet oněmi třemi dekádami se zastávkami u jednotlivých alb, která kdy Našrot vydali. A cesta je to podnětná a pestrá. Od úvodních pubcorových ultrarychlých položek typu Našrot, Hodnej kluk nebo Koziáš II přes posun k anglickým textům  a delším skladbám až třeba k období specifického soundu se zakomponováním perkusí a orientálních vlivů či současným novinkám. Jde se chronologicky od roku 1979 a zajímavým doplňkem tak trochu historické hudební výpravy je fotografická část bookletu.

Pokud si dáte celou nálož tří disků, zjistíte nejen to, jak neskutečný vývoj v průběhu času Našrot prodělali, ale třeba i to, že vlastně v jakémkoli období své tvorby dokázali dát dohromady opravdu silné skladby. Fakt, že si na některé z nich člověk vzpomíná už trochu hůře a tento komplet mu je po letech může připomenout, je v podstatě takovým dalším bonus výběrovky. Své favority si asi každý posluchač vybere ze čtyřiatřiceti nahraných opusů trochu někde jinde. Ovšem ať sáhne, kam chce, nikde mu nehrozí nuda, šeď nebo absence invence a nápadu. Kam se hrabe se svými výpravami Indiana Jones. Tohle je rockové dobrodružství i cesta za poznáním se vším, co k tomu patří.

© 2023 Našrot | Administrace | Mapa stránek | RSS
design by c.