Media

Další akce

pá 24.03. / Znojmo
Go Go Klub
/ Elektrický koncert Našrot + Namrous Conspirace + Aralyon + Genotype.

Recenze festu Trutnov Open Air, srpen 2007, BLOG ARCHIVE

Tak, další ročník Trutnova je úspěšně za mnou a je čas na malé shrnutí této vcelku podařené akce. Vyjeli jsme v pátek z Brna a chmurně zataženou oblohou jsme se pomalu probojovávali přes několik benzinek až na Bojiště. Čtvrteční večerní zprávy o mega velkém počtu lidí nelhaly – při našem příjezdu v 14 hodin už byla louka slušně zaplněná, cálnuli jsme tedy kilo za parkovné na konci louky a vydali se hledat naší předsunutou hlídku, která měla za úkol zabrat flek. K mému velkému překvapení tento úkol opravdu zvládli, připojili jsme náš stan do už stojícího kolečka s plachtou nad námi a vydali se za prvními tóny a loky.

Přesné pořadí kapel se mi celkem slilo, takže to vezmu spíš heslovitě podle toho, jak mi co utkvělo v paměti. Insania jako vždy výborná, I když tento rok jsem je slyšel naživo už potřetí a tak jsem v půli koncíku zmizel na hlavní stage. Visáči mě oproti tomu vůbec nevzali, pomalu se z toho stává zábavová kapela. Našrot mě rozsekali úplně stejně jako minule, je s podivem, že hrají tak poskrovnu. Fixe vůbec nepasuje velké pódium, nejlepší je fakt v nacpaném malém klubu, kde na lidi kape pot ze stropu. Krucipusk mě příjemně překvapil, jejich studiovky vůbec nemusím. Pražský výběr měli pěknou show, ale i s Kubiškou to jde mimo mě, druhou jmenovanou jsem navíc prostál ve frontě na pivko. Baumaxu jsem vydržel asi jednu písničku, přeplněná malá céna divnýma lidma na mě byla moc. NVÚ po ránu výborní, stejně tak ušli i Totáči. Totální zklamání jsem zažil u Dhol Foundation, přišlo mi to se svou šou jako nejhrubší popík (zhruba na stejné úrovni jako ten výběr z Prahy). NIL jsem slyšel jen na půl ucha, před měsícem v Kuřimi mě zaujali víc (řekl bych, že podobný problém jako fixa, tedy velký pódium). Naprosto mě dostali SPS, punkový koncert jako za starých časů – kapela ožralá a pogaři zvířili hlínu pod pódiem tak, že občas nebylo vidět.

A mimohudební zážitky? Prvotní otřes z toho, kolik bylo v pátek všude lidí – v průběhu víkendu se to díkybohu rozpustilo. Málo ToiToiek, ve stanovém městečku to se záchody bylo docela tristní. Fronty na pivko – hlavně stánek nad hlavní backstage a taky ten u malé scény dost nestíhaly, pod borovicí to bylo ok. Škoda, že se zmenšily koryta v umývárce, už to bubnování tak dobře nezní jako dřív. Potěšila naopak přítomnost sprch a také kelímky na výkup spolu s recyklovatelnými tácky – velké plus! Počasí bylo i přes nepříznivou předpověď naprosto super, překvapila mě hromada ženských a také menší počet punkerů než obvykle.

© 2023 Našrot | Administrace | Mapa stránek | RSS
design by c.