Media

Další akce

pá 24.03. / Znojmo
Go Go Klub
/ Elektrický koncert Našrot + Namrous Conspirace + Aralyon + Genotype.

Legendární Našrot vydávají koncertní unplugged dvojalbum (rockandpop.cz, 30.6. 2015)

V těchto dnech vychází koncertní dvojalbum havlíčkobrodské skupiny Našrot s názvem Flashbacks - Live Unplugged. 

Jedná se o záznam vystoupení Našrot z klubu Oko v Havlíčkově Brodě z 25. prosince 2014. Pokud by se někdo snad pídil po důvodech, které vedly kapelu proslulou především pořádně hlasitým rockovým rachotem k tomu, aby připravila desku s polo-akustickým "bezproudovým" koncertem, pak vězte, že kromě "vyzkoušených unplugged verzí" mj. na studiové akustické desce Našrot, která měla své místo jako jedna z příloh biografie souboru z roku 2011, knihy Radka Diestlera Totálně našrot aneb Příběh naší nejlepší neperspektivní kapely, sehrála velkou úlohu náhoda.   

Aktivní zvukař zmíněné vystoupení totiž nahrál do jednotlivých stop a výsledek pak nabídl kapele. Po určitých zmatcích (mezi něž kupříkladu patřilo úplné zapomenutí na inkriminovanou nahrávku), je nyní koncertní záznam na světě a vychází jako dvojalbum. Díky formě unplugged se hudebně nejedná o tradiční našroťácký decibelový běs, ale o určitý mix folk-rocku, blues a world music, s anglickými a českými texty. Double-CD obsahuje klasické songy souboru jako třeba Going To Shamballah, Snowing In The Desert, Night In Lhasa nebo Flashbacks, poprvé se na nosiči objevují cover Youngova Like A Hurricane nebo české písně Blues levnýho baru a Zmizíme ze světa.

Předpokládané slavnostní polití alba se chystá na koncertě Našrot unplugged v rámci undergroundového festivalu Magorovo Vydří u Skaláka v Meziříčku u Želetavy v sobotu 4. července . K mání pak deska bude v e-shopu na webu Našrotu a samozřejmě na živých vystoupeních kapely .

A jestliže se v názvu desky objevuje titul Flashbacks, nakonec i tato skladba se dočkala svého live "beznapěťového" provedení a zahajuje první disk, můžeme si zde připomenout starším klipem právě tento song.

© 2023 Našrot | Administrace | Mapa stránek | RSS
design by c.