Hraboš: výňatek z rozhovoru pro internetový hudební občasník "i-music" listopad 2000

O nové desce Našrot a nové knize a tak všelijak. Mimo jiné tedy:

Proč se tak trefuješ do médií?

TV a média nejsou sedmá velmoc, ale PRVNÍ velmoc. Ty rozhodují o tom, kdo bude povýšen či ponížen či zavržen. Stačí se jen zalíbit anebo znelíbit. A stádo, tedy tzv. "divácká obec", všechno, co mu média naservírují, zbaští. Obecně by mi to bylo jedno, jen houšť do těch volů, ať si ty sračky užijí. Bohužel to ale někdy odnesou i lidi, kteří na TV a média kašlou, a jsou obětmi jedinců, masírovaných právě médii a TV.

Proč teda v TV pracuješ?

Omyl. V TV nepracuji. Byl jsem pouze najat jako. jako. no prostě jako chlápek, co má zmáklou historii čs. rockové hudby, k JEDINÉMU TV pořadu, a tím byl seriál BIGBÍT. Ach, jak já bych si bahnil, kdyby měl takovou sledovanost, jako třeba ty stupidní peruánský, galapágský a velikonočňoostrovní telenovely!

V textu k písničce Life Is Elsewhere sis vzal na paškál dneska dost propíraný téma - násilí na obrazovce. Znamená to, že nemáš rád kopáky, akčňáky nebo horory.?

Miluju je! Hlavně horrory, sci-fi úlety, i některý áčkový thrillery. Jenomže znám i československý filmy z 60. let, experimentální filmy, hudební, nezávislý intošárny a jiný úchylnosti. Takže nejde o to, že existujou nějaký krváky, proč ne? Ale chci, aby lidi, konkrétně ti, kteří čuměj na televizi, měli nějakej výběr. Tím spíš, že jsou navíc ještě masírovaný reklamama, na ten "správňáckej báječňáckej životní styl, co vydrží dýl, dýl a eště dýl". Z toho by možná zblbnul i Aristoteles. Chci jen říct, že se v kultuře obecně úží manévrovací prostor.

Ovšem TV předkládá, to co živák žádá. To už jsme tak v prdeli?

Lidi chtějí jednoduchá řešení. Bílá, černá, jednoduchý rytmus, jednoduchá melodie k zapamatování, jednoduchý slogan, fotka a popiska, žvanec a klid. Společnost je skvělá laboratoř pro lidský pokusný zvířata, na kterejch se dají nádherně zkoumat podmíněný a nepodmíněný reflexy ještě líp než u těch Pavlov´s Dogs. Chceš-li se mě zeptat, jestli je to v prdeli, odpovídám ano, je. I když. zatím se tu ještě dá přežít.

A co klip, natočíte nějakej? Co si vzpomínám, nebejvaly špatný.

K čemu? Kde ho chceš pustit? Kolik vynaložíš peněz, aby šel jednou v Dobrým ránu a dvakrát v Noci s Andělem? Půjč mi na něj dvě stě tisíc a já tě rovnou upozorňuju, že to budou vyhozený peníze.

Takže propagace alba bude probíhat jak?

Budou články a recenze v hudebních časopisech, snad i v denním tisku, Rádio 1 přislíbilo rozhovor a prezentaci písniček z alba ve Velké sedmě. Ostatní záleží na fanoušcích a jejich vynalézavosti vyhledat a zakoupit album oblíbené skupiny. Samozřejmě i vypálit, neboť já sám bych za album Našrotu čtyři stovky nedal. Zasraný mamutí firmy diktujou ceny, protože chtěj mamutí rabat a navíc musej zaplatit svoji zasranou mamutí administrativu. Stovky a stovky úředníků, který se přiživujou na práci někoho jinýho. A tím se jim samozřejmě zdvihají náklady, takže hovno nevypalovat. Jen vypalujte, vypalujte! Samozřejmě jen pro svoji osobní potřebu a samozřejmě kromě CD malých nezávislých firem.

© 2024 Našrot | Administrace | Mapa stránek | RSS
design by c.