Media

Další akce

so 02.07. / Havlíčkův Brod
Pod Chlístovskou skalou
/ XV. Punk-HC fest, 1.7 - 2.7. kromě Našrot ještě Exploited (UK), Los Fastidios (ITA), Starts (GER), Human Dogfood (FRA), Mad Sin (GER), Just Wär, SPS, HNF, Konflikt, VT Marvin, Totální nasazení, Zeměžluč, Aggressive Tyrants, E!E a další 

RECENZE V MUZIKUSU 1/2009 NAŠROT: RAG(E)TIME (2008)

Čím dál zřetelnější odklon Našrotu od syrových HC kořenů a tvrdého rocku vůbec jako by byl touhle nahrávkou částečně zastaven. Na Rag(e)time se opět nacházejí hodně “hard” songy nebo aspoň přinejmenším podstatné úseky v nich (nicméně například koketérie s ethno názvuky ani tentokrát nepřišla zkrátka a Orientem načichlá píseň Only Pain je znamenitým osvěžením alba).

Spíš než hardcore ale nové věci Našrotu znějí jako hodně osobitý hard rock. Vzdor převažující nesmlouvavosti a agresivitě totiž zároveň dýchají i v našroťáckých intencích nebývalou kultivovaností a elegancí, zejména co se týče melodických linek a také Hrabošova zpívání (ano, většinou opravdu zpívání, nikoliv řvaní, ač i na něj samo sebou dojde).

Chutným bonbónkem této až překvapivě přesvědčivé desky (od 20 let existující kapely by ji málokdo čekal) je vkusná a citlivá předělávka velvetovské Sunday Morning.

Zlatý hřeb: I Want To Take You Away From Here, Only Pain

Zní to jako: zkultivovaní, leč nezkrocení (bývalí) hardcoristé

Hodnocení: 5 (ze sedmi možných)

© 2022 Našrot | Administrace | Mapa stránek | RSS
design by c.