Co se děje

Další akce

pá 24.03. / Znojmo
Go Go Klub
/ Elektrický koncert Našrot + Namrous Conspirace + Aralyon + Genotype.

Totalita do 21. století nepatří

pondělí, 2. listopadu 2009

Náš slovutný soubor NAŠROT vystoupí v pátek, dne 13.11.2009 na festivalu "Totalita do 21. století nepatří", který se koná v pražském kulturním centru Vltavská.

Dalšími umělci a skupinami, kteří na akci zahrají jsou Vladimír Mišík & Etc..., Vlasta Třešňák & Band, Tony Ducháček & Garage, Michael´s Uncle, F.P.B. a Už jsme doma.

V tomto měsíci uplyne 20 let od událostí, které vedly k určitým politickým změnám v naší republice. Bláhově jsme si mysleli, že pádem komunistického (totalitního) režimu v roce 1989, se vývoj v naší zemi bude ubírat již poněkud příznivějším směrem. Pošilhávali jsme po kulturně-politickém uspořádání v západních zemích a sami sebe již nenazývali státem východní, nýbrž střední Evropy.

Bohužel po určitém období naděje, jsme záhy zjistili, že totalitu ideologie, vystřídala totalita peněz - svět bezskrupulózního hrabání majetku, privatizačních krádeží, opětovného kulturního marasmu, politického kamaráčoftu, propojení mafie s orgány státní i výkonné moci a tím pohrdání zákony a pošlapávání práv občanů. Na vrchol vlivové pyramidy se na všech úrovních (státních a zejména komunálních) po nějakém čase opět dostali byvší aparátčíci, esesmani, prostě exponenti bolševického režimu a společně s takzvanými podnikateli, jejich pochybnými lobbisty, lži-právníky, oportunistickými pochlebovači, hochštaplery a bývalými podvodníky a zloději nastolili zkorumpovaný, pravicovo-levicový vekslácko-mafiánský systém, kde si ten, kdo si řádně nahrabal, může dělat prakticky, co chce, a ovlivňovat tak životy statisíců a miliónů lidi. A nad tím vším - řečeno úryvkem z textu Vladimíra Merty z roku 1989 - i dnes "trůní osamělý pěšák a hájí bílá místa šachovnic", neboli samolibý proruský dědek, skutečný škůdce, jenž se ve své ješitnosti, ještě navíc nazývá tatíčkem onoho systému. To jsme to dopracovali. Ona arogance moci, kterou jsme zažili za bolševické totality, na nás v jiné formě a v jiném uspořádání opět cení zuby a vztyčeným prostředníkem se nám znovu vysmívá.

Nedovolme tedy, aby nás pár arogantních hajzů ve svém nabubřelém opájení se Mocí a penězi s jejich fámuly, pohybujícími se ve své přirozené poloze přizdisráčovských podrazů zavedlo nikoli na Západ, ale na Balkán, potažmo rovnou do diktátorské náruče totalitního putinovského Ruska.

Pojďme se vzbouřit! Pojďme poslat všechny ty arogantní hajzly doprdele!

Návštěva Festivalu proti totalitě nemusí, ale může být prvním kamínkem do náhrdelníku nové občanské vzpoury - vzpoury proti staronovým praktikám nynější Moci, která se řemeslu "Jak vládnout" tak dobře vyučila před rokem 1989.

Začátek akce je v 19:00.

© 2023 Našrot | Administrace | Mapa stránek | RSS
design by c.