Co se děje

Další akce

so 10.06. / Drozdov u Zábřehu na Moravě
Letní lesní areál
/ Crossoverový festival DrozdOff 2023, kromě Našrot vystoupí ještě  Jolly Joker & Plastic Beatles Of Universe (Praha), Genetic Mutation (Svitavy, hardcore-crossover), Greynbownes (Olomouc, stoner-rock, alternative rock), Fine Day For Death (Šumperk, metal-crossover) , The Mad Pause (Hradec Králové, crossover). 

Našrot unplugged ve Staré pekárně v Brně

čtvrtek, 25. srpna 2022

O třetím srpnovém víkendu zahrál Našrot v Brně na festivalu Trutnoff Brnoon Open Air. Ovšem to není všechno – soubor se totiž o tři týdny později do Brna vrátí, ale vše bude jinak!

Našrot je znám coby rámusivé těleso, oblažující publikum decibelovou smrští ve stylu jakéhosi hardcore-crossoveru. Ale má i svou (méně známou) tvář, kdy hudebníci usednou do seslí, chopí se akustických kytar, kontrabasu, bubnu a houslí či saxofonu, a spustí folk-rock & blues v rámci vystoupení obecně zvaného unplugged. Tehdy slyšíte našrotí písně zbavené hlukového nánosu, a s překvapením zjišťujete, že obsahují zajímavé melodické postupy, které bývají jinak skryty. A navíc – spoustu songů ať už autorských, nebo převzatých, předvádí soubor pouze v této polo-akustické formě. Samotný koncert je pak rozdělen na dva poločasy po 45 minutách, po kterých následuje prodloužení, a většinou i penalty. Ty se však kopou až po vystoupení, na baru. A toto celé kompletně proběhne v pátek 9.9. 2022 v Brně v klubu Stará pekárna, zhruba od 19:30. Akce je zaštítěna Popmuseem, zabývajícím se starodávnou hudbou, což je zvláštní, neboť členové Našrotu vypadají dosti mladě a zdravě. Tedy… až na zpěváka… a na basistu…vlastně i na kytaristu… bubeník ujde, ale žádná sláva to taky není… Mmmhm…Ale to nevadí, neboť zbytek kapely – je perfektní!

A ještě jedno upozornění: pokud se někdo domnívá, že na unplugged koncertech se jen tiše sedí a nábožně naslouchá výpovědi umělců, Našrotári ho z tohoto dojmu velice rychle vyvedou! Neboť mjůzik of Našrot unplugged je tou nejlepší hudbou do dupáren a tančíren všeho možného druhu, zvláště pak toho pokleslého. Zveme vás tedy - myšleno metaforicky - na taneční parket, jenž bude ovšem onoho večera reálně přeměněn na taneční dláždění. Máte se tedy nač těšit!

 

© 2023 Našrot | Administrace | Mapa stránek | RSS
design by c.