Historie

Další akce

pá 03.06.
Oko
/ Cecek´s birthday, hrají Našrot, Atomová Mihule, Bíblbrox, Psychohlína, atd. Pozn.: Našrot hraje v čase cca 21:35 - 22:35

Historie 2022 - 2023

Leden 2022

 • V annonci na další koncert stálo – „Nyní v parafrázi Werichovy řeči z pohádky Sůl nad zlato jedno „smuteční“ oznámení: ,Až dnové jeho se naplní a sudičky dosoukají vlákno života jeho do okamžiku narozenin hutných, jež tudíž hutninami jsou zvány, a v šlojíře smuteční zahalí se dívky a ženy líbezné, neb on, pozbyv mladistvého ducha, propadne se do věku starců slovutných, tehdy velké decibelové víření hluku nastane a v zemětřas dunivý vše vůkol se ponoří. I propuknou kratochvíle bujaré, oslavy bouřlivé, k nimž bakchanálie navýsost opulentní patří.´ Tak tak, onoho času – pokud to nezhatí čínští virové boubelatí – oslaví své tradiční narozeniny pan Maťa, a netradiční pan Hraboš.“ Inu, nezhatili, a akce se velmi vydařila. Přijely máničky ze vzdálených koutů (samozřejmě HB, Hořice, Chrudim, Severní Čechy, Morava), dobrý zvuk, dobrý koncert souboru – v závěru zazněl i plastikovský song „Kanárek“: přítomný Ivánek Bačina pak popisoval určitý vnitřní rozpor některých návštěvníků: „Ty vole, voni v závěru pospíchali na vlaky a spoje, ale jakmile zaslechli Kanárka, zastavili se u vchodu, a začali se vracet do sálu!“  Po koncertě závěrečné panáky, Hraboš s přáteli do čtyř hodin U Sudu. Tradice zůstala zachována.

Únor 2022

 • Tato annonce objevila se na stránkách souboru: „Z lesů Vysočiny na jih až k Dyji, konkrétně do Znojma - tam vtrhne NAŠROTárium, strašlivá příšera z šera dávných věků, a nebude bráti ohledů. Známý iluzionista Gandalf o ní prohlásil: „Jestli si myslíte, že nestrašlivějším monstrem, se kterým jsem se kdy utkal, byl Balrog, démon děsu, jste na omylu. To nejhorší, co mě mohlo potkat, bylo stát tváří v tvář Našrotáriu. Donutilo mě, abych si proti všem jeho entitám zahrál hru zvanou Prší. A prohrál jsem!“ Baskytarista M. to komentuje suše: „Ten pouťovej kouzelník hrál jak ponocnej, tak ať se nediví.“ Frontman H. dodává: „Je to už přece jenom starší člověk, zhruba něco přes 11.000 let. Prostě je už krapet za zenitem, a podle toho to dopadlo. Ohánět se čarovným mečem proti skřetům dokáže každej hejhula, ale pouštět se do tak intelektuálně a takticky vyspělé hry jako je Prší, není žádná prdel.“ Našrotárium se v líté decibelové řeži ukáže v dobrém světle – díky výbornému zvuku na podiu všichni členové posléze potvrdí, že výkon souboru byl možná ještě lepší než před týdnem v Praze. Dále se ještě představila domácí HC-crossoverová kapela GENOTHYPE.

 • NAŠROT se představuje ve známém hippie & underground centru U Žíznivýho mnicha ve Vraclavi u Vysokého Mýta, přičemž line-up je ale v podstatě punkový (hlavním dramaturgem večera je totiž manager Cecek). Ve světle současných událostí (vojenská invaze Rusáků na Ukrajinu) se před svým koncertem soubor domluví s přítomným Frankiem Čuňasem by něco řekl k momentální situaci – toto se stane, což doplní svou řečí ještě pan Svoboda. Po pokřiku „Slava Ukrajině!“ rozjíždí Našrotári svůj hlučný set se standartním programem. Na akci dále ještě hráli BANDA, UPSIDE TOWN a EXISTENCE NOVÉ DOBY.

Březen 2022

 • Jak je napsáno v annonci souboru: „V posledních dnech se věci řítí velmi překotným způsobem, a každou chvíli se situace na frontě Evropy zásadně mění. A již z minulosti víme, že mimořádná doba si žádá mimořádné a rychlé kroky. Dva roky nás otravoval čínský ViRus, a teď, když se jeho škodlivý potenciál pomalu vyčerpává, vstoupí do toho Rus. Respektive Rusák. Psychopatický zakomplexovaný trpaslík Putin totiž nařídil okupaci nezávislého státu Ukrajiny. Ta se zatím statečně brání obrovské vojenské přesile, ale je v tíživé situaci - potřebuje hlavně zbraně, a také zdravotnickou, materiální a potravinovou pomoc, potřebuje taky finanční pomoc. V tomto případě chce svou trochou do mlýna přispět i iniciativa Show Your Help, která je specialistou na rychlá řešení – proto se během několika dnů rozhodla uspořádat v Havlíčkově Brodě KONCERT NA POMOC UKRAJINĚ.... Pozvané soubory, mezi nimiž je také NAŠROT, vystoupí bez nároku na honorář – výtěžek akce poputuje na sbírky organizacím Člověk v tísni, Post Bellum a Adra.“

  Koncert byl zorganizován cca během pěti dnů. Vedle rapperů PIO SQUAD & band, výborných multižánrových TERNE ČHAVE, a folk-šramlových TUESDAY TUNES, se na něm představí i NAŠROTárium. Koncert souboru je přijat kladně, za což může dobrý zvuk v sále. Upozornění pro hlodavce – pokud se chystáš odehrát své jediné pětadvacetivteřinové sólo na kytaru, která je ukotvena na stojanu, fakt vypadá velmi dobře, když po ní s vervou chňapneš, jako by se jednalo o bojovou zbraň. Jen by bylo dobré odebrat nástroj ze stojanu tak, abys z něj přitom nevyrval šňůru vedoucí do zesilovače. To pak ono sólo zní poněkud… neslyšitelně. Poznámka nakonec – na pomoc Ukrajině bylo vybráno 72.300 Kč.

 • Hned druhý den po Koncertě pro Ukrajinu jede Hraboš s improvizačním tělesem MARADONA JAZZ na ples Činoheráku v Ústí nad Labem. Tři hodinové sety + závěrečná dotočná s DJ Baltazarem. Hlodavec pěje až do úplného vyřvání a přitom tančí, jako by ho kousla tarantule. Heslem večera je jeho: „Je mi to jedno.“

 • Akademik Vaněk jest velkým příznivcem punku a příbuzných forem tvrdého rocku. V roce 2019 inicioval (a moderoval) v pražském KC Kaštan koncert „Stálo to za to“ věnovaný výročí 17. listopadu, takže bylo pochopitelné, že na oslavu svých kulatých narozenin, konaných v tomtéž místě, se pokusí dostat i ty samé skupiny – což se mu z větší části podařilo. Jinak „Opožděný akademikovo narozeninový mejdan“ nebyl oficiální název akce, byť je faktem, že již minimálně jednou musela být kvůli čínoviru přeložena. Ať tak, či onak – kromě NAŠROT se na podiu objevily party ČISTŔNA POKAŽDÉ JINAK a PLEXIS (kteří tu zdařile absolvovali svojí koncertní předpremiéru v nové sestavě). Co se týče Našrotu, objevily se hlasy, že jeho vystoupení bylo ještě lepší, než to lednové ve Vagonu – dle hudebníků tomu hodně napomohl sevřený hlasitý zvuk na podiu. A co se týče akademické obce (profesoři i studenti), ta napřed připravila oslavenci video-zdravici, a poté zapařila do hlubokých nočních hodin, nejvíc samozřejmě oslavenec. Inu, to víte - akademici. 

 • Marthovo double s BEAT ARCHITECTS: napřed v rámci akce ve Svratce „V plísni pro Ukrajinu! – benefiční akce“ (klub, kde se koncert konal, se totiž jmenuje Plísňák), a poté ve filmovém klubu v Přibyslavi po filmu „Malířka a zloděj“.

 • Malý, zakomplexovaný psychopatický plešatec a masový vrah z Kremlu probouzí hlodavce z asi tříleté skladatelské hibernace. Výsledkem je temná – a jak ji nazval Martha – „angažovaná“ píseň, reflektující hrůzy a smrt v ukrajinském Mariupolu. 

Duben 2022

 • Annonce souboru byla jasná: „Druhohorní elektrický dinosaurus zvaný NAŠROTárium přesune se z Vysočiny jihozápadním směrem do města na Vltavě, obklopeném rybníky, jinak rodišti Kubišky a cimrmanologa Vondrušky. A přesune se tam nikoli proto, že slovy klasika „v Českých Budějovicích by chtěl žít každý“, nýbrž proto, že v součinnosti se spřátelenou posádkou staršipu z planety INSANIA spustí v Music clubu Fabrika mohutný rachot ku potěše ušisk tamějších hlukomilců… Přijďte nastavit svoje čivy výrobcům pekelných decibelových zemětřasů, skákavých rytmů, a poslům vesmírné hudební psychedelie. Letsgou tu d Fabrika!“ Našrotárium po dlouhé době přijíždí na místo konání se značným předstihem. To znamená, že s předstihem je i nazvučeno. Také to znamená, že mohou probíhat podnětné rozhovory s kolegy ze staršipu Insania. Ovšem jak zpívají Clawfinger - „two sides to every story“: také to totiž znamená, že do začátku koncertu zbývá značný čas a na čepu je přítomen Budvar dvanáctistupňový. Někteří členové souboru tak podlehnou nástrahám jihočeské drogy, což má pochopitelně značně nepříznivé dopady na jejich hudební výkon. Zejména Jouza občas šlape nebo spíš „mlátí“ vodu – později to komentuje téměř halucinačně „Měl jsem jakoby úplně zamrzlý ruce“. Což později doplňuje sdělením, že už předtím měl nějakou „virózu“.  Ne, že by se ostatní vyvarovali chyb, každý si vybral svůj slabší moment, ale Budvar to tentokrát nad nebohým bicmanem vyhrál na plné čáře. Nicméně celkově bylo publikum spokojeno.

 • Je známo, že nepříznivé, téměř polní podmínky, dokáží vybudit jedince k mnohem kvalitnějším a hodnotnějším výkonům. A nejen jedince, ale též soubory, nevyjímaje z toho NAŠROT. Následující hospodský koncert ve Zborné u Jihlavy (věnovaný „ruské válečné lodi Mockba, jež zdárně dospěla na místo svého určení – na chuj“)  je postaven pouze na nástrojovce, dvou zpěvových bedýnkách, přičemž se hraje bez odposlechů. Soubor to ale našlápne natolik, že předvede letošní nejlepší vystoupení – skoro hodinu a půl hardcore-crossoveru jak řemen. Publikum spokojeně křepčí a vyřvává, po setu následuje kvalitní catering v gesci pana vrchního. Poté jsou rozlity a následně vypity panáky na počest přítomné Marthovy dcery Báry, která slaví význačné narozeniny. Velmi povedený večer.      

Květen 2022

 • Na začátku měsíce Hraboš ve studiu AB s pomocí producentů a muzikantů Vl. Budíka a Andyho nahazuje pracovní demo songu „The Girl In Mariupol“. 

 • Soubor Fanfáre NAŠROTáre Folkáre y Orientáre byl pozván by zabrnkále na soukromém narozeninovém mejdanu „ve městě, jež se stalo zhoubou jednoho slavného středověkého padoucha nebo hrdiny“, a ano modří již vědí – tím městem je Přibyslav. Slavily Lenka a Andrea, zvučil Kuba Šnýdl, cathering příjemný, prostředí farské stodoly jako by se vylouplo z undergroundu 70. a 80. let. Koncert skupiny dospěl až do závěrečného finále, kde si s ní obligátní „Hnijící královnu“ zapěl Shef, ex-frontman HB-undergroundové legendy KŘEČOVÝ ŽÍLY. Po více než dvouhodinovém setu Našrotárů nastoupil za gramce slovutný DJ Baltazar, člen známého improvizačního tělesa MARADONA JAZZ. Narozeninový mejdan byl tak úspěšně završen.

 • NAŠROT v plné své elektrické zbroji na Fo.Go festu v Lesnici u Zábřehu, akci veskrze punk-rockové. Soubor si je ale vědom své žánrové odlišnosti, a předvede krátký, ostrý, divoký nekompromisní set, jenž je kupodivu i ortodoxními punkery přijat velmi dobře. Dobrý zvuk na podiu, celková pohoda. Jen hlodavcovo shánění točeného vína jest jako vždy na punkových akcích naprosto marné. Dále hráli S.P.S., NEŽFALEŠ, DRIÁK, BÍBLBROX a další.

 

© 2022 Našrot | Administrace | Mapa stránek | RSS
design by c.