Historie 2020

Leden 2020

  • v první polovině ledna se v HB-hospodě U Samsona scházejí NAŠROTári Hraboš a Martha s vedoucím JADA BANDU, klávesistou J. Vorlíčkem (ex-EXPERIMENT, ex-FAX, ex-VM SYSTEM), a kvůli jediné podzimní akci se domlouvají na společném, zatím bezejmenném projektu, stylově rozostřeném (blues, folk-jazz-rock).

Únor 2020

  • Annonce na akci je bombastická a lákavá: HC-crossover Rachotor NAŠROTor Burrárum Burrburárum navštíví po pár měsících Prahu, kde v sobotu 1. 2. 2020 zahlučí v MC Vagon na Národní třídě ku příležitosti tradičního Narozeninového mejdanu. Oslavenci jsou pochopitelně i po roce stejní. Však jisté překvapení se přeci jen očekává, neboť na plakátech knižní nakladatel Maťa náhle změnil své tradiční 29tiny na… KULATÉ 29tiny! Zelení již tuší, co se pod touto tajemnou šifrou skrývá, ostatním to dojde až na návštěvě akce. Našrotí řvoun Hraboš se neméně obratně vyhýbá prozrazení svého věku volbou neutrálního výrazu ‚mnohotiny‘, s tím, že to již nějak přestal počítat od ztráty rodného listu. Zlí jazykové ale tvrdí, že tak činí hlavně proto, by neodradil případných dívek či žen, svolných absolvovat s ním různé pokoncertní bakchanálie a jiné kratochvíle... Očekává se velké srocení tzv. ‚závadové mládeže‘, přijít ale v podstatě může každý, krom… no, však víte koho.“

    Jenomže realita, jak to tak chodí, byla úplně jiná. V den koncertu se na FB souboru objevuje zcela jiný text: „V komplikovaných dobách dochází prostě ke komplikacím. V době čínského koronaviru, tuzemských chřipek, brexitu, SPD a jiných nemocí, není výjimkou, že se nevyhnou ani tak zoceleným jednotkám, jakou je třeba Našrot. S lítostí tedy oznamujeme, že kvůli náhle vypuknuvší chřipce v táboře skupiny, nevystoupí tato na dnešním Narozeninovém mejdanu v pražském klubu Vagon. Zahrají tak jen kapely ABH 92, Mnichovo smradiště a SBK + něco folku a blues dodá frontman Našrotu Hraboš, jen sám s kytarou. Začne cca 20:15.“ Jak bylo psáno, tak se i stalo. Hlodavec v sobotní odpoledne potrénoval (oprášil kousky, které hrál v prosinci na křtu knihy), a zhruba o půl deváté začal. „Zapěl (v překladu: zařval) a zaplel (mlátil do kytary) něco písní táborových ohňů (songů městských putyk), přičemž schválně opomněl vyžadované ‚Stánky‘. Což temně okomentoval slovy: ‚Žádný stánky nebudou. Musej vám stačit Zeppelíni, Springsteen, Velveti a Křečový Žíly.‘" A jelikož Našrotu nebylo, a punkoví A BUDE HUŘ hráli pod markou ABH92 unplugged, paradoxně nejtvrdšími soubory večera se tak staly SBOR BŘEŽANSKÝCH KASTRÁTU a MNICHOVO SMRADIŠTĚ. Inu tak.

  • v půli měsíce si bere život Josef „Charlie“ Holas, mánička z tzv. „dobronínské sekce“, příznivec NAŠROTu a jeho občasný fotograf.

© 2020 Našrot | Administrace | Mapa stránek | RSS
design by c.