Historie

Další akce

so 15.08. / Všetice u Netvořic
Statek Všetice
/ Festival Krásný ztráty (14.8 - 15.8.), kromě Našrotu vystoupí Michal Prokop & Framus Five, Ivan Hlas Trio, Buty, Monkey Business, Jiříkovo vidění, Five Seconds To Leave, Nauzea Orchestra, Kabaret Dr. Caligariho, Zabloudil, Ničit pálit, Cuk letu, Pigstyle, Edith, Strom stínu atd.. Pozn: Našrot vystoupí v sobotu 15. 8. na Alternativním podiu v čase cca 20:30 - 21:30.

Historie 2020

Leden 2020

 • v první polovině ledna se v HB-hospodě U Samsona scházejí NAŠROTári Hraboš a Martha s vedoucím JADA BANDU, klávesistou J. Vorlíčkem (ex-EXPERIMENT, ex-FAX, ex-VM SYSTEM), a kvůli jediné podzimní akci se domlouvají na společném, zatím bezejmenném projektu, stylově rozostřeném (blues, folk-jazz-rock).

Únor 2020

 • Annonce na akci je bombastická a lákavá: HC-crossover Rachotor NAŠROTor Burrárum Burrburárum navštíví po pár měsících Prahu, kde v sobotu 1. 2. 2020 zahlučí v MC Vagon na Národní třídě ku příležitosti tradičního Narozeninového mejdanu. Oslavenci jsou pochopitelně i po roce stejní. Však jisté překvapení se přeci jen očekává, neboť na plakátech knižní nakladatel Maťa náhle změnil své tradiční 29tiny na… KULATÉ 29tiny! Zelení již tuší, co se pod touto tajemnou šifrou skrývá, ostatním to dojde až na návštěvě akce. Našrotí řvoun Hraboš se neméně obratně vyhýbá prozrazení svého věku volbou neutrálního výrazu ‚mnohotiny‘, s tím, že to již nějak přestal počítat od ztráty rodného listu. Zlí jazykové ale tvrdí, že tak činí hlavně proto, by neodradil případných dívek či žen, svolných absolvovat s ním různé pokoncertní bakchanálie a jiné kratochvíle... Očekává se velké srocení tzv. ‚závadové mládeže‘, přijít ale v podstatě může každý, krom… no, však víte koho.“

  Jenomže realita, jak to tak chodí, byla úplně jiná. V den koncertu se na FB souboru objevuje zcela jiný text: „V komplikovaných dobách dochází prostě ke komplikacím. V době čínského koronaviru, tuzemských chřipek, brexitu, SPD a jiných nemocí, není výjimkou, že se nevyhnou ani tak zoceleným jednotkám, jakou je třeba Našrot. S lítostí tedy oznamujeme, že kvůli náhle vypuknuvší chřipce v táboře skupiny, nevystoupí tato na dnešním Narozeninovém mejdanu v pražském klubu Vagon. Zahrají tak jen kapely ABH 92, Mnichovo smradiště a SBK + něco folku a blues dodá frontman Našrotu Hraboš, jen sám s kytarou. Začne cca 20:15.“ Jak bylo psáno, tak se i stalo. Hlodavec v sobotní odpoledne potrénoval (oprášil kousky, které hrál v prosinci na křtu knihy), a zhruba o půl deváté začal. „Zapěl (v překladu: zařval) a zaplel (mlátil do kytary) něco písní táborových ohňů (songů městských putyk), přičemž schválně opomněl vyžadované ‚Stánky‘. Což temně okomentoval slovy: ‚Žádný stánky nebudou. Musej vám stačit Zeppelíni, Springsteen, Velveti a Křečový Žíly.‘" A jelikož Našrotu nebylo, a punkoví A BUDE HUŘ hráli pod markou ABH92 unplugged, paradoxně nejtvrdšími soubory večera se tak staly SBOR BŘEŽANSKÝCH KASTRÁTU a MNICHOVO SMRADIŠTĚ. Inu tak.

 • v půli měsíce si bere život Josef „Charlie“ Holas, mánička z tzv. „dobronínské sekce“, příznivec NAŠROTu a jeho občasný fotograf.

 • NAŠROT v Zábřehu na Moravě. Scéna místní byla pro Ceemka smolná již před léty (viz červen 2014), a byla i nyní. Však napřed k jiným večerním všeobecnostem: zaprvé v šatně byla klandra jak v ledomorně, takže při převlékání nohy občas přirůstaly k podlaze, zadruhé zvukař slavil již druhý den narozeniny, tudíž dorazil značně podroušen, a tak se v jeho případě jednalo pouze o pokus nazvučení souboru. A pokus to byl velmi neúspěšný - veškeré snahy o toto zemřely velmi mlády. Zatřetí – z toho důvodu se tedy hlodavec na stejdži neslyšel, a hulákal po paměti, a jelikož mu teprve ten den povolily bolesti v zádech, nepouštěl se ani do nějakých větších pohybových akcí. A začtvrté již zmíněný Ceemek – aby mu během dvou po sobě jdoucích písní dvakrát praskla struna na obou kytarách, tu ještě nebylo. Inu tak. Výkon byl tudíž přímo úměrný zmíněným okolnostem. Předtím ještě hrálo HáCéčko z Kroměříže BARRICADE. Výborně. Prostě veselý večer.

Březen 2020

 • Martha nabízí Hrabošovi k prodeji elektro-akustickou kytaru Fender.

 • Čínský virus zaplavuje svět zhruba již od millenia, ale teď Si Ťin-pingova říše vytasila těžkou zbraň – wu-chanský chřipkový virus Covid-19, který postupně paralyzuje většinu států na zeměkouli. V důsledku toho se všechno zastavuje, nastává ekonomický propad, zesiluje čínská propaganda, neny sport, neny kultura, neny nyc. Jediné, co máme, tedy aspoň v České republice, je v médiích pomateně drmolící bývalý fízl, jenž konečně získal Moc vzít všechno do svých rukou, stejně jako ve své firmě, kterou kdys ukradl. Obyvatele tuzemska možná čekají těžké časy žití (anebo nežití) v systému korporátního fašismu. A jak toto vše ovlivňuje NAŠROT? Strašlivě, neboť stejně jako všechny ostatní kapely světa, nesmí vystupovat na veřejných koncertech. Ty jsou rušeny, eventuálně překládány na pozdější termíny. Nyní nezbývá nic jiného než vyčkávat a být ve střehu.

Duben - Květen 2020

 • Na přelomu obou měsíců dvě elektrické zkoušky NAŠROTu, jedna příšerná, druhá standardní. Plánovaný květnový koncert ve zkušebně, který měl být nahraný na video, je nakonec z různých důvodů odpískán.

 • Přesto se objevuje annonce na zkusmý koncert NAŠROTu unplugged v HB, ve které se píše cosi o „probouzení spících hardcoreových medvědů“, a o tom, jak se postupně staví na zadní a „radostně vyřvávají do šírého kraje: ‚Jsme zase tady! Přijďte se bát taky něčeho jiného, než nějakého mrňavého čínského kontrabandu!‘“ No, sice poněkud infantilní, nicméně marketingově ucházející…

Červen 2020

 • Dvě „rozpomínací“ zkoušky NAŠROTu unplugged. Při té příležitosti nakonec hlodavec kupuje od Marthy elektro-akustickou kytaru Fender.

 • Po několika měsících konečně koncert v HB-Oku: Fanfáre NAŠROTáre Folkáre y Orientáre nastupují v plnohodnotné unplugged-sestavě (tedy i s Ludrou a Drézou), za mix-pult se postaví Marthův otec Jiří. Vystoupení vyjde přes drobné chybičky náramně, a kapela musí přidávat i přes stanovený časový limit. Publikum pochopitelně není tak početné, jako při narvaných tradičních vánočních koncertech, přesto je návštěva slušná. Hardcoreoví medvědi se vracejí!

Červenec 2020

 • V Přibyslavi první zkoušky bezejmenného projektu v sestavě Jarda Vorlíček (ks), Hraboš (voc, g), Martha (bg, b), Luboš Pavlík (ds), Jakub Šnýdl (sax), hudebně se jedná o funk-latino-blues v poněkud jam-sessionové formě. (Pozn.: hlodavcův pracovní název tělesa VaHaMaS /Vorlíček a Hraboš a Martha a Spol./ ostatním zatím nesdělen).

 • Řezníky z Fanfáre NAŠROTáre Elektrikáre y Decibeláre už svrběly prsty. Konečně nějaký rachot! Vysoko v horách Českomoravské Vysočiny v obci Věstínek u Víru koná se částečně za deště punk´n´groundový Woodyfest (zaštítěn jménem Woody Guthrieho open air festiválek proti válkám, rasismu, nacismu, fašismu a bolševismu). Našrot se hudebně poněkud vymyká punkové dramaturgii, a pankáči na něj také na začátku setu posměšně řvou „dejte něco vod dýp párpl!“, ale po chvíli se po divokém pogu spokojeně válí v blátě. Na tu dlouhou pauzu jest výkon souboru vcelku solidní: občas sice nota sem, nota tam, ale energii a tlak to má - prostě převládá hlavně nadšení z faktu, že se zase může způsobovat hluk. Dále ještě rachotili ZEMĚŽLUČ, ILEGALITY (SK), JUST WÄR, BIBLBROXX, CHOROBOPOP.

© 2020 Našrot | Administrace | Mapa stránek | RSS
design by c.